Często zadawane pytania

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo żywności

Wszystkie produkty przeznaczone do kontaktu z żywnością są indywidualnie zatwierdzane pod kątem zgodności z unijnymi przepisami i regularnie testowane co 2 lata. Nawet niektóre z naszych większych serii pojemników – takich jak Basic Box i Top – są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Symbol potwierdzający dopuszczenie do takiego kontaktu umieszczony jest na spodzie poszczególnych produktów.

Zapach plastiku

Czasami nowo zakupiony produkt może mieć lekko „plastikowy” zapach. Jest to całkowicie nieszkodliwe. Zapach zniknie wkrótce po zdjęciu opakowania, podniesieniu pokrywy lub po umyciu produktu. Zapach jest nieszkodliwy nawet w bezpośrednim kontakcie z żywnością.

Symbole

Aby wybrać odpowiedni produkt i jak najlepiej go wykorzystać, warto sprawdzać powszechnie używane – i często wymagane prawnie – symbole podawane na spodzie każdego artykułu.
Oto lista używanych symboli.

Substancje chemiczne

Produkty Plast Team nie zawierają ftalanów ani bisfenolu A i są zgodne z najnowszymi dyrektywami UE.

Czyszczenie

Jak zapobiegać powstawaniu plam?

Intensywnie kolorowe produkty żywnościowe, np. zawierające pomidory, marchew lub oleje, zawsze mogą zabarwić pojemnik na żywność. Jest to jednak całkowicie nieszkodliwe zjawisko – produktu można dalej bez przeszkód używać. Najłatwiej zapobiec powstawaniu plam myjąc produkt w ciepłej wodzie z mydłem natychmiast po jego użyciu.

Czy wszystkie produkty można myć w zmywarce?

Wiele produktów Plast Team można myć w zmywarce. Szczegółowe informacje o poszczególnych produktach można znaleźć w naszym katalogu. Można też poszukać symbolu zmywarki na spodzie produktu. Zalecamy umieszczanie produktów na górnej półce zmywarki, ponieważ mycie na tym poziomie jest łagodniejsze, co przedłuża żywotność produktów. Pojemniki do przechowywania żywności suchej często są produkowane z materiałów, których nie zaleca się myć w zmywarce. Optymalną czystość zapewni im mycie ręczne.

Jak czyścić produkty Plast Team?

Dokładnie umyj wszystkie części w ciepłej wodzie z mydłem i przepłucz czystą wodą; ew. użyj zmywarki do naczyń. Aby na produkcie nie pozostały krople wody z mydłem, po umyciu przepłucz je czystą wodą. Zalecamy całkowite wysuszenie produktów przed ich odstawieniem. Wszystkie części i produkty warto też umyć przed pierwszym użyciem.

Gwarancja i zasady wymiany

Reklamacje

Zapraszamy do podzielenia się z nami swoim doświadczeniem z produktami Plast Team. Prosimy o szczerość! Można skontaktować się z nami pod adresem info@plast-team.com – doceniamy wszelkie opinie i staramy się odpowiadać tak szybko, jak to możliwe.

Wymiana

Niektóre z naszych produktów są objęte wieloletnimi gwarancjami. Jest to wyraźnie zaznaczone na etykiecie. Jako przykład możemy wskazać naszą kolekcję pojemników Top Store, na którą dajemy 25 lat gwarancji (pod warunkiem użytkowania zgodnego z przeznaczeniem). Gwarantujemy, że pojemnik dobrze przechowa to, na czym Ci zależy!

Konserwacja

Naklejki

Usuwanie naklejek może być czasami trudne. Po kilku myciach w zmywarce lub po poddaniu działaniu suszarki do włosów naklejki mogą być łatwiejsze do usunięcia.

Części zamienne

Nie oferujemy części zamiennych. Nasze produkty są przeznaczone do częstego stosowania i używane zgodnie z przeznaczeniem służą przez długie lata. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wad produkcyjnych prosimy o kontakt na adres info@plast-team.com – udzielimy wówczas niezbędnej pomocy.

Recykling

Wszystkie produkty Plast Team mogą zostać poddane recyklingowi, pod warunkiem poprawnego przekazania ich do utylizacji. W stacji utylizacji stare tworzywa sztuczne są zgniatane i poddawane granulacji. Pozwala to na ich ponowne użycie. Plast Team również używa reglanulowanych materiałów do produkcji wybranych artykułów – nie dotyczy to jednak produktów, które mają mieć kontakt z żywnością.

Kupowanie

Gdzie mogę kupić produkty Plast Team?

Produkty Plast Team dostępne są w większości głównych europejskich sklepów. W przypadku pytań dotyczących konkretnego produktu zapraszamy do kontaktu z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Czy produkty Plast Team można kupić online?

Niestety, za pośrednictwem tej strony internetowej nie sprzedajemy naszych produktów użytkownikom końcowym. Produkty Plast Team są jednak dostępne w większości głównych europejskich sklepów, z których wiele ma własne witryny internetowe, często oferujące produkty Plast Team.

Jak mogę zostać detalistą?

Prosimy otworzyć stronę z naszymi informacjami kontaktowymi, aby znaleźć odpowiedniego członka zespołu sprzedaży lub wysłać zapytanie na adres info@plast-team.com. Potem poprowadzimy Cię dalej.