Bezpieczeństwo produktu


europeEuropejska produkcja

Większość produkcji Plast Team odbywa się w Polsce. Oznacza to, że możemy skutecznie docierać do naszych europejskich Klientów. Ponadto, dzięki bliskości do ważnych portów w Polsce i w Niemczech, efektywnie obsługujemy również Klientów zagranicznych. Używamy głównie lokalnych dostawców i posiadamy centralny magazyn w Polsce. Rozwiązanie takie zapewnia krótszy czas dostawy i większą elastyczność – z korzyścią dla naszych Klientów.

 

raw materialsMateriały

95% wszystkich produktów Plast Team jest wykonywanych z najczęściej stosowanych rodzajów tworzyw sztucznych, tj. z termoplastów. Wszystkie surowce termoplastyczne stosowane w produktach Plast Team są materiałem w 100% czystym. Oznacza to, że można je poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do innych celów produkcyjnych. Surowca pochodzącego z recyklingu używamy wyłącznie do tych produktów, których formy i przeznaczenie na to pozwalają – na przykład nie stosujemy go do produktów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Wszystkie kupowane surowce poddajemy kontroli zapewniającej spójność i wysoką jakość produkcji.

 

Testowanietesting

Korzystamy z najbardziej prestiżowych europejskich laboratoriów i zakładów produkcyjnych posiadających certyfikat ISO. Wyniki wszystkich testów udostępniamy na życzenie.

.

 

 
Bezpieczeństwo żywnościfood safety

Ściśle przestrzegamy przepisów i wytycznych we wszystkich naszych kategoriach. Prowadzimy ponadto stały program testowania produktów przeznaczonych do kontaktu z żywnością i napojami. Wszystkie te produkty testujemy pod kątem zgodności z unijnymi normami bezpieczeństwa żywności. Produkty te są oznaczone wytłoczonym symbolem ze szklanką i widelcem, aby konsumenci mogli czuć się bezpiecznie używając produktów Plast Team.